Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator LOGOS FEST IV Tyskiego Festiwalu Słowa, serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych do udziału w III edycji Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 19 maja 2018 roku.

Formuła tego przedsięwzięcia jest inna niż gdziekolwiek w Polsce: uczestnicy przysyłają na adres organizatora dwa wybrane teksty literackie, które chcą zaprezentować w ramach konkursu. Pierwszy tekst jest dowolny, autorem drugiego obowiązkowo musi być Wojciech Młynarskiego, mogą być to felietony literackie, teksty piosenek pisane przez Wojciecha Młynarskiego zarówno do prezentacji autorskich, jak również dla innych wykonawców oraz tłumaczenia tekstów autorów takich jak: Georges Brassens, Jacques Brel, Bułat Okudżawa czy Włodzimierz Wysocki.

Na podstawie wszystkich otrzymanych utworów stworzony zostanie scenariusz nad którym uczestnicy konkursu będą pracować w trakcie kilkugodzinnych warsztatów scenicznych. Efektem pracy warsztatowej będzie spójne i niewymagające zapowiadania poszczególnych tekstów widowisko sceniczne, które uczestnicy zaprezentują publiczności podczas części konkursowej.
Jurorzy na podstawie tych wystąpień dokonają oceny i przyznają nagrody w każdej z kategorii. To formuła o tyle ciekawsza, że daje uczestnikom szansę na nowe doświadczenia artystyczne oraz sceniczną interakcję z pozostałymi uczestnikami.
Nazwiska Laureatów zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się ostatniego dnia festiwalu, 20 maja, na chwilę przed koncertem w wykonaniu Krystyny Jandy. Termin zgłoszeń 7 maja.


Zapraszamy do udziału.

Szczegóły konkursu w regulaminie: REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO I KARTA ZGŁOSZENIA

Dodatkowe informacje: Agata Żulewska tel: 32 327 02 90 e-mail: agata.zulewska@mck.tychy.pl