GRUDZIEŃ W TEATRZE MAŁYM

wpis w: Aktualności | 0

Teatr Mały zaprasza na grudniowe wydarzenia.

„Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga” na motywach powieści Juliusza Verne’a  „W 80 dni dookoła świata” Teatr Moich Marzeń

Występują:

Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna „Archetti”

Maciej Tomasiewicz – dyrygent

Zdzisław Smucerowicz – prowadzenie

Koncert „ Taneczny finał” jest podsumowaniem projektu „ W krainie muzyki”, podczas którego dzieci wraz z rodzicami
usłyszą znane i lubiane  motywy przewodnie m.in.

Wstęp wolny!

  • 18.12 | 18.00 Andromeda – kino, jakie znamy / Spotkanie z Mistrzem / projekcja filmu w reż. Macieja Pieprzycy „Jestem Mordercą”, gość – Maria Gołoś – producent filmu / Pasaż Kultury Andromeda / wstęp wolny

Thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

  • 21.12 | 18.00 GWIAZDKA W TEATRZE MAŁYM
    Artyści z Kobióra w świątecznym repertuarze / bilety w cenie 20 zł

18.00 Charles Dickens w wykonaniu Kobiórskiego Teatru Kulturalnego

Kobiórska wersja „Opowieści Wigilijnej” różni się nieco od Dickensowskiej. Historię przemiany bezwzględnego skąpca Ebenezera Scroogea, przybliża jego pies, który w Wigilię postanawia przemówić ludzkim głosem. Skąpiec ma zamiar spędzić Boże Narodzenie w swoim kantorze, bo uważa to święto za wymysł szaleńców i głupców, którzy nie potrafią w życiu do niczego dojść. Wtedy na scenie dochodzi do starcia- z nieba zstępuję anioł, a z czeluści piekieł wyłaniają się diabły. Tak oto na oczach widza toczy się walka pomiędzy siłami dobra i zła. Pytanie brzmi: kto zwycięży?

19.00 Koncert Kolędowy w wykonaniu Zespołu Pieśni Kobiórzanie połączony ze świątecznym kiermaszem foyer Teatru.

Gala Sylwestrowa w wykonaniu  MILIAN ORCHESTRY, która powstała 1974 roku, jako  Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Założycielem i dyrektorem był wybitny wibrafonista jazzowy Jerzy Milian. W czasie swojej działalności orkiestra nagrywała programy telewizyjne i brała udział w największych festiwalach organizowanych w Polsce oraz za granicą. W 1991 roku orkiestra została rozwiązana. W 2013 r.-  na początku grudnia, zebrała się grupa byłych muzyków, pasjonatów tej orkiestry i postanowiono reaktywować Orkiestrę Jerzego Miliana. 4 stycznia 2014 roku, w siedzibie Polskiego Radia Katowice doszło do historycznego koncertu reaktywowanej orkiestry pod nazwą BIG BAND MILIAN ORKIESTRA. Zmienił się również repertuar big bandu, który w chwili obecnej wykonuje muzykę swingową oraz znane standardy jazzowe.