Fotografia natychmiastowa w „Tęczy”

Fotografia natychmiastowa w „Tęczy”

wpis w: Aktualności | 0

Prace przedstawione na wystawie „Zabawne, jakie rzeczy potrafią czasem do głowy przyjść” to zbiór natychmiastowych fotografii Marty Nowakowicz-Jankowiak. Tworzą artystyczną mieszankę, z dawką humoru, którą można oglądać od 9 maja w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach. To pierwsza ekspozycja prac członkini Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, na której zobaczymy zdjęcia wykonane aparatami natychmiastowymi – instax i lomo’instant.

Aparaty do zdjęć natychmiastowych mają bardzo ograniczone możliwości ingerowania w powstający obraz. Po naciśnięciu spustu migawki otrzymujemy białe zdjęcie. W kilka minut od jego zrobienia, chemia zawarta w materiale światłoczułym, wywołuje i utrwala obraz. Unikatowy, gdyż każde zdjęcie powstaje tylko w jednym egzemplarzu wielkości karty kredytowej.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy prac Marty Nowakowicz-Jankowiak odbędzie się w czwartek, 9 maja 2019 roku o godzinie 18:00 w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach (Aleja Niepodległości 188 w Tychach). Ekspozycję będzie można oglądać do końca maja.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

Marta Nowakowicz-Jankowiak – urodziła się w Tychach, tu mieszka i pracuje. Absolwentka prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim; kierownik działu personalnego; biegły sądowy do spraw wynagrodzeń. Członek Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego od 2017 roku. Pasjonuje się fotografią natychmiastową. Jeszcze nie zakończyła pracy w korporacji, jednak kiedy to nastąpi, zajmie się wyłącznie fotografią.