Dzień Kobiet z Kinem FreeLove – Boski Porządek

Dzień Kobiet z Kinem FreeLove – Boski Porządek

wpis w: Aktualności | 0

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na filmowe spędzenie Dnia Kobiet – w ramach cyklu Kino FreeLove zaprezentujemy „Boski Porządek”, reż. Petra Biondina Volpe. Projekcja odbędzie się tradycyjnie w Sali Kameralnej MCK przy ul. Boh. Warszawy 26 oczywiście 8 marca. Uwaga! Z uwagi na święto pań przypadające 8 marca, film wyświetlimy w NIEDZIELĘ (a nie w piątek, jak wszystkie pozostałe propozycje Kina FreeLove).

W 1971 roku świat się zmieniał, a tam, w Szwajcarii, świat kobiet stał w miejscu. Łamiąc przeświadczenie, że kobiety w polityce są wbrew tytułowemu boskiemu porządkowi, Nora, główna bohaterka filmu postanawia wziąć sprawy pań w swoje ręce. Będąc gospodynią domową i matką, nie spodziewa się, że jej życie ulegnie tak dużej zmianie i z małomiasteczkowej kury domowej stanie się aktywistką, która zmieni losy przedstawicielek własnej płci we własnym kraju. A wszystko zaczyna się od kontrowersyjnej decyzji – Nora postanawia pójść do pracy, co spotyka się ze sprzeciwem jej męża, Hansa, bo w myśl szwajcarskiego prawa rodzinnego potrzebuje na to zgody małżonka…

„Boski porządek” to film przedstawiający historyczną drogę Szwajcarek do uzyskania pełni swobód obywatelskich. Pokazuje, jak wielka siła tkwi w kobietach oraz jak determinacja potrafi porwać tłumy i zmienić świat.

Na marcowe Kino FreeLove zapraszamy w niedzielę, 8 marca o 19.00 do Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26.

Obowiązują zapisy:
telefoniczne pod numerem 32 327 02 90
oraz w
wydarzeniu na Facebooku.

Liczba miejsc ograniczona!