W drogę szlakiem kultury: Rodzinny spacer szlakiem tyskiego streetartu – część I

W drogę szlakiem kultury: Rodzinny spacer szlakiem tyskiego streetartu – część I

wpis w: Aktualności | 0

Muzeum Miejskie w Tychach serdecznie zaprasza na pierwszą część rodzinnego spaceru szlakiem tyskiego street artu, który odbędzie się 13 lipca o godzinie 10.00. Zbiórka przy głównym wejściu do Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20.

Uczestnicy spaceru wraz z przewodniczką pokonają pierwszą część szlaku sztuki – dzieła młodych tyszan biorących w ubiegłym roku udział w projekcie „Mozaika – śladami tyskiego street artu”. Pierwszy etap spaceru rozpocznie się przy tyskim muralu znajdującym się przy Hali Sportowej, zakończy przy Pomniku Walki i Pracy potocznie zwanym „Żyrafą”. Każdy z uczestników otrzyma specjalną mapę, na której oznaczone są tyskie mozaikowe skarby. Ponadto poznacie ciekawostki na tematy wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta. Warto zaopatrzyć się w parasole.

Wycieczka dla dzieci z opiekunami oraz seniorów. Mile widziani będą także najmłodsi. Na szlaku znajdują się przyjazne maluchom kawiarnie nierzadko z przewijakami i spokojnymi miejscami dla karmiących mam.

Prowadzenie: Anna Kura

Czas trwania: 2h

Obowiązują zapisy: Anna Kura – tel. 323271821; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Istniej możliwość przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych – prosimy o zamawianie terminów z tygodniowym wyprzedzeniem.