Dla Tych zagrają w sieci – e-koncerty tyskich kapel

Dla Tych zagrają w sieci – e-koncerty tyskich kapel

wpis w: Aktualności | 0

Chociaż koronawirus pokrzyżował koncertowe plany – Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na e-koncerty tyskich zespołów. Przegląd kapel „Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień w sieci” przyjmuje nową formułę – we wtorki na FB MCK publikowane będą muzyczne propozycje z lokalnego „podwórka”. Pierwszym zaproszonym do współpracy duetem jest Chłodno, które usłyszymy 19 maja o 19.00.

Celem przeglądu „Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień” jest popularyzacja dorobku artystycznego zespołów muzycznych z Miasta Tychy i okolic, możliwość ich zaistnienia w świadomości lokalnej społeczności oraz zintegrowanie środowiska muzycznego. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną Miejskie Centrum Kultury w Tychach proponuje nowe muzyczne rozwiązanie przeglądu organizowanego co roku przed Świętem Miasta Tychy, które – jak wiemy – w tym roku się nie odbędzie. We wtorki na FB MCK zobaczymy (i usłyszymy) koncerty tyskich zespołów, które zaprosiliśmy do współpracy.

Cykl nowej formy koncertów otwiera muzyka bardzo ciepła i intymna za sprawą Julii i Szymona.

Chłodno to bowiem duet, który powstał przełomem lata oraz jesieni tego roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Opowiadają o sprawach, które zakurzone i zawstydzone leżą na dnie serca każdego człowieka. Wersy płynące z doświadczeń i zakamarków ich dusz, muzyka, która od zawsze grała gdzieś głęboko w środku, ale była zbyt skruszona, żeby się pokazać. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno. Chłodno sprawia, że w waszych sercach zapali się iskierka nadziei, ze może gdzieś tam właśnie, podczas chłodnej nocy – nie jesteście sami.

Spotykamy się o godzinie: 19:00 na Facebooku Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, a także na naszym nowym YT – Miejskie Centrum Kultury w Tychach