Bezpłatne półkolonie dla dzieci: Wilkowyje, Jaroszowice, Urbanowice i Wygorzele

Bezpłatne półkolonie dla dzieci: Wilkowyje, Jaroszowice, Urbanowice i Wygorzele

wpis w: Aktualności | 0

Miejskie Centrum Kultury w Tychach organizuje bezpłatne półkolonie w ramach budżetu partycypacyjnego 2018 
w dzielnicach: 
Wilkowyje, Jaroszowice, Urbanowice i Wygorzele.

 

Półkolonie organizowane są dla dzieci z klas od I do VI. Zajęcia odbywają się w godz. 9.00-15.30 z jednym ciepłym posiłkiem obiadowym w Klubie Wilkowyje i Klubie Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury. 

frrajda_-nowy-post

urbanowice_-nowy-post

TURNUSY:

Klub Wilkowyje MCK – Frajda Kulturalna  
bezpłatne półkolonie dla mieszkańców dzielnicy Wilkowyje

25.06.-29.06. turnus I ART

2.07.-6.07. turnus II PLAY

9.07.-13.07. turnus III FUN

30.07.-3.08. turnus IV MEDIA 

 

Klub Urbanowice MCK – Letnie JUW-e  
bezpłatne półkolonie dla mieszkańców dzielnic: Jaroszowice, Urbanowice i Wygorzele

9.07.-13.07. turnus I PLAY

16.07.-20.07. turnus II MEDIA

6.08.-10.08. turnus III FUN

 

 

 

ZAPISY: 

 1. Zapoznaj się z regulaminem umieszczonym na stronie.   ———————->   regulamin-polkolonie-lato-2018-bp-wilkowyje-i-juw-e
 2. Wydrukuj lub odbierz z biura Klubu, zapoznaj się dokładnie i uzupełnij formularz zgłoszeniowy   ———————->  dokumenty-do-pobrania-lato-mck-2018
 3. Informacje odnośnie stanu zdrowia dziecka może wypełnić Rodzic/Opiekun. (punkt IV i V w karcie)
 4. Przynieś uzupełniony formularz do Klubu Urbanowice MCK/Klubu Wilkowyje MCK zgodnie z miejscem zamieszkania:

  15 maja godz. 16.30 dzieci zameldowane w dzielnicy Wilkowyje/Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele
  22 maja godz. 16.30 dzieci spoza dzielnicy Wilkowyje/Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele

WAŻNE: 

 1. Opiekun prawny może zgłosić udział dziecka tylko w jednym bezpłatnym turnusie półkolonii.
 2. Liczba miejsc ograniczona (max. 25 osób na turnus). Decyduje kolejność zgłoszeń.
 3. Nabór na wszystkie bezpłatne turnusy kończy się w dniu 15 czerwca br. (lub wcześniej do wyczerpania wolnych miejsc).
 4. W przypadku wolnych miejsc Organizator dopuszcza możliwość udziału dziecka z dzielnicy Wilkowyje/Urbanowice,Jaroszowice i Wygorzele w więcej niż jednym turnusie półkolonii na podstawie terminu wskazanego przez opiekuna dziecka w karcie zgłoszeń. O zakwalifikowaniu dziecka (zgodnie z kolejnością zgłoszeń) na dodatkowy turnus opiekun zostanie poinformowany telefonicznie w terminie do 22 czerwca 2018 r.

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

Klub Wilkowyje MCK w godzinach 12.00-17.00, ul. Szkolna 94, tel. 32 227 26 22/691 770 344 klub@mck.tychy.pl 

Klub Urbanowice MCK w godzinach 14.00-17.00, ul. Przejazdowa 8, tel. 726 261 375 urbanowice@mck.tychy.pl 

 

OPISY TURNUSÓW:

ART

Propozycja dla wszystkich młodych artystów, dla których kreatywne spędzanie czasu jest sposobem na nudę! Wycieczka do „Osikowej Doliny” z warsztatem rękodzieła i ogniskiem, a także warsztaty artystyczne w BWA w Bytomiu. Stworzenie autoportretu, zaprojektowanie wakacyjnej chusty, mozaiki, mini plener malarski oraz poznanie pracowni rzeźbiarza to z całą pewnością świetna propozycja rozwijania własnego talentu. Działaniom artystycznym będą towarzyszyć różne gry i zabawy.

PLAY

Klub Wilkowyje i Klub Urbanowice zamienią się na kilka dni w prawdziwą fabrykę teatru! Podczas warsztatów będziemy tworzyć własne etiudy na bazie znanych bajek. Wyczarujemy nowe postaci, dialogi, wydarzenia… Zapiszemy wszystko w formie scenariusza teatralnego. Pozwolimy sobie na całkowitą swobodę, kreatywność i radosną twórczość. Na zakończenie turnusu zaprezentujemy powstały SPEKTAKL, na który zaprosimy naszych bliskich. A ponadto, wybierzemy się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego, gdzie będziemy zajmować się tworzeniem kostiumu, scenografii, maski, a następnie odwiedzimy wioskę indiańską w Jaworznie! Zbudujemy namioty tipi, będziemy grać na instrumentach, przebierać się w stroje indiańskie… słowem: czeka na nas mnóstwo wspaniałej zabawy!

FUN

FUN? Czyli całe mnóstwo dobrej zabawy!!! Na początek ognisko i podchody w paprocańskim lesie, wyprodukowanie animowanego filmu, wycieczka do prawdziwej wioski indiańskiej w Jaworznie, gdzie zbudujemy namioty tipi, będziemy grać na instrumentach, przebierać się w stroje indiańskie. A przede wszystkim całe mnóstwo gier i zabaw (również plenerowych), czyli to co dzieci lubią najbardziej!

MEDIA

Co to są media? Jak działa kino? Jak powstają animacje? Zapraszamy do udziału w filmowej przygodzie! Samodzielnie wykonamy flipbooki oraz zabawki optyczne (zoetrop, taumatrop), wspólnie wybierzemy się do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej, aby następnie stworzyć film animowany metodą poklatkową. Ale nie tylko! Weźmiemy także udział w warsztatach dziennikarskich oraz introligatorskich w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie, a na koniec spróbujemy stworzyć prawdziwy FILM aktorski (od scenariusza po pracę z kamerą), który zaprezentujemy naszym bliskim na zakończenie turnusu. Akcjaaa! Start!

 

Klub Wilkowyje MCK będzie organizował również jeden turnus płatnych półkolonii dla dzieci „WILCZE GNIAZDO” w terminie 6.08.-10.08. Koszt 250 zł, więcej szczegółów:    http://kultura.tychy.pl/wilcze-gniazdo-ogolnodostepne-polkolonie-dla-dzieci-klubie-wilkowyje-mck/ 

 

 

wilcze-gnaizdo_-male-na-kulture