BETA JULIA zagra drugi koncert w ramach przeglądu muzycznego

BETA JULIA zagra drugi koncert w ramach przeglądu muzycznego

wpis w: Aktualności | 0

11 marca Sala Kameralna Miejskiego Centrum Kultury należeć będzie do zespołu Beta Julia! Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

Zespół zakwalifikował się do nowego przeglądu muzycznego „Dla Tych Zagrają – nowa fala tyskich brzmień” i startuje w konkursie o występ podczas Święta Miasta Tychy 2017. W ramach przeglądu w MCK odbędzie się 14 koncertów, zwycięzcą zostanie ten zespół, który zgromadzi na swoim koncercie największą liczbę publiczności. Drugiego laureata wybierze jury konkursu. 

Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem.

Beta Julia jest również laureatem programu Tyski Bank Kultury i w ramach projektu powstanie teledysk do piosenki „Sygnał zaciera różnice w nas”. Jego premiera planowana jest na wrzesień 2017 roku.

Beta Julia o sobie:

Kwadrat myślowy zakorzeniony w rock&roll’u. Inspirujący się magią, sztuką i matematyką. Punktowa energia przepuszczona przez ramiona tworzy ciekawą muzyczną bryłę, którą można wręcz odczuć jak stacza się wprost do głowy…

Muzyka zespołu gatunkowo na pewno ma swoje korzenie w ciężkim progresywnym rocku, czerpiąc jednocześnie garściami z punk rocka, grunge’u, funk’u czy metalu. Charakteryzuje się ciekawie brzmiącą sekcją rytmiczną grającą nieregularne metra, okraszone psychodelicznymi plamami dźwięku gitary i niejednoznacznymi, zaangażowanymi tekstami. Zespół ma gotowy materiał na pełnowymiarową płytę i rozliczne plany koncertowe na ten oraz nadchodzący rok.

Członkowie zespołu:
Łukasz „Ruster” Miśka – Voc
Rafał „Ćwiru” Wirtek – Bas
Mateusz „Mateo” Wyszkowski – Drums
Kuba ” Kubber” Bernatowicz – Guitar
Przemek Morawiec – Guitar