AUKSO CLASSICS / BEETHOVEN 250: SYMFONIA V & VI

AUKSO CLASSICS / BEETHOVEN 250: SYMFONIA V & VI

wpis w: Aktualności | 0

Symfonie V c-moll i VI F-dur „Pastoralna” Ludwiga van Beethovena w wykonaniu AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia otworzą Sezon 6.0 AUKSO w tyskiej Mediatece.

W grudniu 1770 roku w Bonn przyszedł na świat człowiek, który na zawsze odmienił muzykę, prekursor romantyzmu, autor dzieł, które stały się fundamentem muzyki XIX wieku. 250. rocznicę urodzin jednego z największych kompozytorów wszech czasów orkiestra AUKSO celebrować będzie wykonując w tym roku komplet symfonii Ludwiga van Beethovena. W lutym wybrzmiały I symfonia C-dur i II D-dur, dzieła młodego jeszcze twórcy, w marcu zaś III symfonia Es-dur „Eroica” i IV symfonia B-dur. Kontynuujemy przerwaną serię koncertów. We wrześniu usłyszymy najsłynniejszą, V symfonię c-moll oraz VI F-dur, zwaną „Pastoralną”. W październiku wykonane zostaną symfonie VII A-dur i VIII F-dur. Wielki finał w grudniu to oczywiście IX symfonia d-moll, nazywana „Symfonią radości”. To pierwsza w historii symfonia wokalno-instrumentalna, a w jej wykonaniu weźmie udział znakomity chór Camerata Silesia.

04.09.2020 | godz. 19:00

BEETHOVEN 250: SYMFONIA V & VI

AUKSO CLASSICS

Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16 w Tychach

Bilety w cenie: 20 PLN ulgowy / 30 PLN normalny dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl.