Z architektami w terenie: zwiedzanie kościoła z Muzeum Miejskim w Tychach

Z architektami w terenie: zwiedzanie kościoła z Muzeum Miejskim w Tychach

wpis w: Aktualności | 0

26 stycznia o godz. 12.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na zwiedzanie kościoła p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach – Wilkowyjach. Po kościele oprowadzą architekci: Grzegorz Ratajski (projektant kościoła) oraz Adam Skrzypczyk (współpraca projektowa, udział w realizacji). Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Na chętnych czekamy przed wejściem do kościoła (ul. Wilcza 11).

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Tychy – sacrum w mieście socjalistycznym”, którą do 13 kwietnia można oglądać w siedzibie Muzeum przy pl. Wolności 1. Wystawa prezentuje obiekty sakralne zaprojektowane w okresie wielkiej budowy miasta (1951-1989) oraz te istniejące już wcześniej – starotyski kościół p.w. Marii Magdaleny i świątynie, które znalazły się na obszarze Tychów w związku z rozszerzaniem granic administracyjnych.

Na ekspozycję składają się modele najciekawszych kościołów, projekty architektoniczne, fotografie archiwalne oraz współczesne – wykonane z ziemi i z powietrza. Zestawienie to uwidacznia zmiany jakie zaszły w ramach samych obiektów oraz w ich kontekście przestrzennym, dając równocześnie możliwość refleksji nad teraźniejszością.