AMARANTUS Wyniki

AMARANTUS Wyniki

wpis w: Aktualności | 0

III Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Teatrów Osób Dorosłych AMARANTUS w Klubie Wilkowyje 2017

 

Ostatni, czerwcowy weekend upłynął pod znakiem teatru! Do Klubu Wilkowyje MCK przyjechało całe grono teatralnych miłośników i pasjonatów z różnych zakątków Polski. Gościliśmy Wojtka Kowalskiego z Częstochowy, Teatr Sioło Anety Adamskiej z Rakszawy, czy Jerzego Kałdusia aż spod Lublina… 

Widownia i jury obejrzało 5 prezentacji wśród których znalazły się aż 3 monodramy. Jury w składzie: Agnieszka Seidel-Kożuch, Piotr Kumor i Piotr Adamczyk mieli niełatwe zadanie… wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i podziękowania za wszystkie emocje, których doświadczyliśmy! 

I miejsce zdobył Teatr Sioło z Rakszawy ze wzruszającym, pełnym humoru spektaklem „Requiem dla gospodyni” w reż. Anety Adamskiej.

II miejsce otrzymała Irena Tkaczyk za przejmujący monodram „Tylko nie cynkowa”.

III miejsce zajął Jerzy Kałduś z premierowym monodramem „Dwie kosy żywotnego Mariana” na podstawie książki napisanej przez Danutę Noszczyńską, która jest pomysłodawczynią tego festiwalu.

Jury postanowiło przyznać również nagrody specjalne dla Wojtka Kowalskiego za monodram „3x Tak Rudnicki” oraz Helenie Wilczek z Teatru Sioło, która podbiła serca wszystkich!

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą atmosferę tego festiwalu! 

Po tym weekendzie Klub Wilkowyje MCK wpisał się na mapę przeglądów i festiwali teatralnych Polski. 

Wszystkie zdjęcia na fanpage’u Miejskiego Centrum Kultury w Tychach:

http://bit.ly/2seOA2o